Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2013 in Autobusy |

Posiadanie własnego autobusu

Posiadanie własnego autobusu

Zostałeś kierowcą autobusu ale myślisz nad tym, by samemu sprawić sobie taką maszynę na własność? Prawda jest taka, że wiąże się to z naprawdę ogromem problemów i komplikacji. Co by nie wyliczać: masa wydatków, problemy do rozwiązania, biurokracja i ciągłe kłody pod nogi, podkładane w gruncie rzeczy z nieznanych powodów.

Załóżmy jednak, że jesteś zdesperowany i naprawdę chcesz mieć własny autobus. Powinieneś zaznajomić się dokładnie ze wszystkimi aspektami jego posiadania. Łączy się to bowiem z obowiązkowymi opłatami, które łączą się z posiadaniem i utrzymaniem autobusu. Przyjrzyj się temu! Zakup pojazdu to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej. Później musisz go zarejestrować – kupujesz zatem nowe tablice rejestracyjne oraz dowód. A teraz ciekawe opłaty!

Płacisz podatek od środków transportowych powyżej 3,5 tony – wyjdzie to około 1000-1500, w zależności od tego, ile będzie miejsc siedzących. Ważne jest obowiązkowe ubezpieczenie OC – jeżeli masz zniżki od firmy ubezpieczeniowej to dobrze, a jeśli nie to będziesz płacić nawet 8000 rocznie.