Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2013 in Autobusy |

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu?

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu?

Na czym polega czasowe wycofanie pojazdu z ruchu? Jest to jedyne wyjście dla tych, którzy dysponują pojazdami do transportu publicznego powyżej 3,5 tony, a które nie nadają się obecnie do ruchu drogowego. Jeżeli czasowo nie wycofamy ich z ruchu, będziemy musieli płacić obowiązkowe składki.

Jak to zrobić? Na początek zgłaszasz się do Wydziału Komunikacji. Tam właśnie składasz podanie o to, by czasowo wycofano dany pojazd z ruchu. W podaniu wpisujesz od kiedy i do kiedy ma to mieć miejsce, dowód rejestracyjny i obie tablice oddajesz do depozytu. Co jednak z samym pojazdem?

Pojazd musi zostać ulokowany poza drogą publiczną oraz strefą zamieszkania. Musi on być w takim miejscu i stanie, by nie zagrażał niczyjemu bezpieczeństwu. Warunki są takie: czasowe wycofanie z ruchu dokonujemy na pojeździe powyżej 3,5 tony, może to trwać od 2 do 24 miesięcy. Zabieg ten niestety nie zwolni nas ze wszystkich opłat. Cały czas ciąży na nas obowiązkowe płacenie OC, ponieważ zostało uznane, że nawet ukryty w dzikich ostępach pojazd może stanowić pewne niebezpieczeństwo.