Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 26, 2020 in Transport |

Najlepsze miejsca na wycieczki statkiem

Najlepsze miejsca na wycieczki statkiem

Wakacje na statku to wspaniała opcja, by móc zrelaksować się i zwiedzić wiele ciekawych miejsc na jednym wyjeździe. W artykule przedstawiamy najlepsze miejsca, do których warto popłynąć statkiem.

 1. Karaiby – raj na ziemi dla miłośników turkusowego morza i piaszczystych plaż.
  Wybierając wakacje na Karaibach, na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Znajdziecie tam wiele pięknych, tropikalnych wysp, takich jak: Jamajka, Barbados, Dominikana, czy Kuba. Oprócz atrakcji w postaci piaszczystych plaż, możemy tam także zwiedzić kolonialne miasta czy odkryć rafy koralowe przy pomocy nurkowania.

 2. Morze Śródziemne – poznaj starożytne miasta i smaki kuchni śródziemnomorskiej.
  Jeśli szukasz wakacji, których nie będziesz chciał zapomnieć, to krótki rejs po Morzu Śródziemnym jest doskonałą opcją. W trakcie wycieczki możesz zwiedzić wiele europejskich miast, takich jak Santa Cruz na Teneryfie, Palma de Mallorca czy Barcelona. Poza zwiedzaniem, warto też zatopić się w smakach kuchni śródziemnomorskiej, która obfituje w owoce morza oraz inne specjały.

 3. Kanał Panamski – wrażenia, jakich nie zapomnisz.
  Rejs przez Kanał Panamski to jedna z najwyjątkowszych wycieczek świata. W trakcie 13-kilometrowego traktu można podziwiać pięć różnych poziomów, które stopniowo nadają statkowi nową wysokość. Podczas wycieczki doświadczy się nie tylko niezwykłych emocji, ale także przepięknych widoków całej okolicy.

 4. Alaskę – odkryj lodowce i królestwo zwierząt.
  Każdej osobie, która lubi naturę i piękne krajobrazy, polecamy wakacje na Alasce. To tam możesz doświadczyć nie tylko krajobrazów pełnych lodowców, ale także spotkać dzikie zwierzęta, takie jak niedźwiedzie czy orki. Oczywiście nie może zabraknąć tam także krótkiej wycieczki na lodowcach, które pozwoli doświadczyć wyjątkowych wrażeń.

 5. Norwegia – kraina fiordów i zorzy polarnej.
  Norwegia to kraina, gdzie przepiękne fiordy i zorze polarne to największe atrakcje. Na wakacje warto pojechać w okresie letnim, kiedy temperatura jest łagodna, a słońce nie zachodzi na długo. Oprócz pięknych krajobrazów, można tam także zwiedzać piękne miasta z ciekawą architekturą jak Oslo, Bergen czy Stavanger.

Podsumowując, wybierając wakacje na statku, masz szansę zobaczyć wiele pięknych miejsc w jednym wyjeździe. Oprócz relaksu na plaży, zyskujesz możliwość zobaczenia wspaniałych krajobrazów, spotkania dzikich zwierząt, a także doświadczenia emocji związanych z przepłynięciem przez Kanał Panamski. Jeśli chcesz połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem, zdecydowanie powinieneś zarezerwować wakacje na statku i wybrać jedno z wymienionych powyżej miejsc.