Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 17, 2021 in Transport |

Co warto wiedzieć przed zawarciem umowy ubezpieczenia?

Co warto wiedzieć przed zawarciem umowy ubezpieczenia?

Mieszkasz w pobliżu Krzeszowic i szukasz ubezpieczyciela? Sprawdź, co warto wiedzieć przed zawarciem umowy ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie zawieramy, aby w razie naszej śmierci zapewnić bliskim wsparcie finansowe. Dobrze je zawrzeć, gdy mamy rodzinę, wieloletnie zobowiązania finansowe i jesteśmy jedynym żywicielem rodziny. Banki wymagają ubezpieczenia na życie podczas zawierania umowy kredytu hipotecznego. Jeśli jednak mamy duży majątek, kilka źródeł dochodu pasywnego, specjalne ubezpieczenie nie będzie konieczne.

Ubezpieczenie OC

Obecnie każdy właściciel samochodu musi posiadać ważną polisę OC, nawet jeśli auto nie wyjeżdża na publiczne drogi. Istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, porównywanie kilku ofert pozwala wybrać najtańszą, a przede wszystkim na tym nam zależy przy wyborze ubezpieczenia OC.

Składki

Aby ubezpieczenie chroniło osoby nim objęte, konieczne jest odprowadzanie terminowo składek. Oprócz wymienionych wyżej ubezpieczeń, można zabezpieczyć jeszcze mienie, majątek, . Przede wszystkim nie powinno się ograniczać do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, uważnie czytać umowy i zwrócić uwagę na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ubezpieczenia Krzeszowice

W Krzeszowicach znajduje się dziewięć firm ubezpieczeniowych. W samym rynku mieści się siedziba Ubezpieczenia Krzeszowice, ul Rynek 25, chociaż, aby się skontaktować, wystarczy wysłać zapytanie przez formularz na stronie lub zadzwonić. Nie zawsze jest konieczna osobista wizyta w oddziale. Warto także skorzystać z dostępnych porównań ofert firm, ponieważ często się one zmieniają.