Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 18, 2018 in Różności |

Urazy kolana, czy są poważne?

Urazy kolana, czy są poważne?

Urazy stawu kolanowego zdarzają się dość często. Najczęściej wynika to z uderzenia się w kolano lub niewłaściwego postawienia stopy, przez co dochodzi do naderwania, skręcenia lub zerwania więzadła. Towarzyszący temu ból potrafi być nie do opisania. Jakie są objawy i sposoby leczenia urazów kolana?

Najważniejsze w tym wypadku jest, aby właściwie określić rodzaj i stopień urazu. Od tego uzależnia się sposób leczenia, rehabilitacji i zapobiegania kolejnym tego typu wypadkom. Więzadło poboczne może zostać uszkodzone na wiele różnych sposobów. Podobnie efekt takiego urazu może być bardzo różny. Najlepiej udać się do lekarza, aby ten określił, co wydarzyło się z naszym kolanem, jak duży i poważny jest to uraz, a także w jaki sposób możemy sobie z nim poradzić.

Najczęściej zaleca się unieruchomienie nogi na krótki czas, smarowanie specjalistycznymi maściami, a także powolne ćwiczenia, które przywrócą sprawność kolanu. W przypadku poważniejszych urazów konieczna może okazać się specjalistyczna rehabilitacja, którą najczęściej zaleca się po dłuższym czasie unieruchomienia nogi. W wyjątkowych przypadkach może okazać się, że niezbędna dla zachowania zdrowia będzie operacja kolana, która ma przywrócić nam pełną sprawność. W każdym jednak wypadku pamiętajmy, że więzadło poboczne jest bardzo ważne, dlatego nie należy bagatelizować wszelkich urazów kolan, opuchnięć czy innych dolegliwości. Wszystkie zaś warto skonsultować z lekarzem, który w profesjonalny sposób określi, jak poważny jest to uraz.