Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2013 in Autobusy |

Wady autobusów Ikarus

Wady autobusów Ikarus

Jak wszystko, i Ikarus 620 miał wiele wad jako najpopularniejszy miejski autobus. Przyjrzyjmy się im zatem i doceńmy nieco najnowsze modele autobusów, które oszczędzają nam takich niespodzianek. Do tej pory, jeżeli jeździmy starymi Ikarusami (a takowe dalej kursują) to możemy doświadczyć pewnych rzeczy.

To, na co najbardziej można było narzekać, to hałas. Jesteśmy przyzwyczajeni do cichych autobusów, a tymczasem Ikarus 620 zyskał sobie przydomek Bombowca. Dlaczego? Tak głośno pracował jego silnik, że kierowcy inaczej nie byli w stanie o tym mówić. Co więcej, autobus w tylnej części miał pomost – przez to jego zdolności do znoszenia przeciążenia okazały się niestety nikłe.

Próbowano nieco zniwelować te wady. Zmniejszono powierzchnię stojącą dla pasażerów, nie zmieniło to jednak faktu, że w chwili maksymalnego przepełnienia nacisk na tył i tak przekraczał możliwości autobusu. Właśnie dlatego Ikarus wlókł swój tył niemal po jezdni, a ten charakterystyczny widok zostanie w pamięci naszych ojców i matek na zawsze.