Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2013 in Autobusy |

Jakie OC dla autobusu wycofanego z ruchu?

Jakie OC dla autobusu wycofanego z ruchu?

Ikarusy są już wycofywane z ruchu – w większości stoją nieużywane. Najlepiej zatem byłoby zarejestrować je na zabytek; co jednak w przypadku, w którym choć autobus w ruchu uczestniczyć już nie może, to jednak jest za młody na to, by zostać zabytkiem?

Wówczas dzieje się to, czego nikt nie lubi – należy uiścić wszystkie obowiązkowe płatności. W tym przypadku obejmuje to obowiązkową opłatę podatku od środków transportowych powyżej 3,5 tony oraz ubezpieczenia OC. W przypadku, w którym danego pojazdu używamy, jest to oczywiste i płacimy bez szemrania. Kto jednak będzie płacił w zupełnie innej sytuacji – autobus został już rozebrany, jest remont, renowacja, i tak naprawdę nie da się nim na razie jeździć?

Większość osób woli nie płacić za coś, z czego żadnych korzyści nie ma – czyli właśnie za Ikarusa, który został już wyłączony z ruchu. Na szczęście możemy się chwilowo oprzeć na przepisach prawnych dotyczących ruchu drogowego. To właśnie one nam mówią, że mamy możliwość czasowego wycofania pojazdu z ruchu.