Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 6, 2022 in Transport |

Najciekawsze trasy samochodowe po Europie

Najciekawsze trasy samochodowe po Europie

Europa to kontynent, który kusi swoimi malowniczymi krajobrazami i kulturami splatającymi się ze sobą. Nie ma lepszego sposobu na poznanie uroków Europy niż podróż samochodem. Oto lista najciekawszych tras samochodowych, które warto spróbować.

 1. “Kraina Fiordów” w Norwegii
  Norwegia słynie z jednych z najpiękniejszych krajobrazów w Europie. Warto wyruszyć na trasę “Krainy Fiordów” (Fjord Norge). Trasa ta wiedzie przez malownicze fiordy i góry. Wzdłuż drogi można podziwiać przepiękne widoki na szmaragdowe wody fiordów i okoliczne szczyty. Jednym z unikalnych punktów na trasie jest Trollstigen – serpentynowa droga wiodąca przez wąwóz.

 2. Szlak Róży Wiatrów w Hiszpanii
  Szlak Róży Wiatrów (Ruta de la Rosa de los Vientos) prowadzi turystów przez hiszpańską prowincję Aragonia. To trasa, która zachwyca krajobrazami i znakomitymi wioskami. Na trasie można podziwiać wspaniałe średniowieczne zamki i katedry. Jednym z najwspanialszych miejsc wartych odwiedzenia jest miasteczko Alquezar, gdzie można zobaczyć wspaniałe granity i formacje skalne.

 3. Szlak Romantyczny w Niemczech
  Szlak Romantyczny (Romantischen Straße) to jedna z najbardziej malowniczych tras w Niemczech. Trasa prowadzi przez piękne miasta Bawarii i Badenii-Wirtembergii. Wzdłuż drogi można zobaczyć piękne zamki i pałace. Jednym z najsłynniejszych zamków jest Neuschwanstein – zabytkowa budowla, która inspirowała Walt Disneya do stworzenia Zamku Śnieżki znanego z bajek Disneya.

 4. Droga Półwyspowego Koła w Norwegii
  Droga Półwyspowego Koła (Kystriksveien) to trasa, która wiedzie turystów przez malownicze okolice Norwegii. Trasa zaczyna się w Trondheim i biegnie aż do Bodø. Wzdłuż drogi można podziwiać wspaniałe krajobrazy zapierające dech w piersiach. Jednym z ciekawszych punktów na trasie jest Svartisen – drugi największy lodowiec na Norweskiej dryfującej płycie lodowej.

 5. Szlak Krętych Dróg w Słowenii
  Slovienia to kraj, który słynie z malowniczych krajobrazów i wspaniałych tras samochodowych. Szlak Krętych Dróg (Dravska straža) wiedzie turystów przez najpiękniejsze rejony Słowenii. Trasa biegnie przez malownicze doliny i góry, gdzie wzdłuż drogi można zobaczyć liczne cmentarze, kaplice i wieże obronne.

Warta odnotowania jest również trasa widokowa Amalfi w południowej Italii. Prowadzi ona przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Trasa ta prowadzi z Salerno przez cieśninę Moredane aż do miasta Sorrento, słynącego z najlepszych plaż i luksusowych hoteli.

Podróż samochodem przez Europę to niezapomniane wrażenia i możliwość przeżycia wspaniałych przygód. Wyruszając na jedną z powyższych tras, będziesz miał okazję podziwiać piękne krajobrazy i odkrywać bogactwo kulturowe Europy.