Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 18, 2021 in Transport |

Najciekawsze miejsca na podróżowanie samochodem po Polsce

Najciekawsze miejsca na podróżowanie samochodem po Polsce

Podróżowanie samochodem to jedno z najlepszych sposobów na odkrycie uroków Polski. Nasz kraj może się pochwalić pięknymi krajobrazami, malowniczymi miasteczkami czy zabytkami o niesamowitej historii. Oto najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić podczas podróży samochodem po Polsce.

 1. Wybrać się nad morze
  Nasze Morze Bałtyckie jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Swoim urokiem przyciąga rzesze turystów każdego roku. Ciekawym miejscem do odwiedzenia na wybrzeżu są m.in. Trójmiasto, Hel, Mierzeja Wiślana czy Władysławowo. W okolicach tych miejscowości znajdziemy piękne plaże, malownicze klify oraz pyszne morskie przysmaki.

 2. Zwiedzić historyczną Kraków
  Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Znajdziemy tu wiele zabytków, takich jak Wawel, Rynek Główny czy Kazimierz, a także piękne ulice i kamienice. Kraków to także miasto o bogatej kulturze i sztuce, co sprawia, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Warto też wybrać się na wycieczkę do pobliskiej Ojcowskiej Doliny.

 3. Przemierzyć Bieszczady
  Bieszczady to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski, który przyciąga turystów swoim urokiem i dzikim charakterem. Możemy tu spacerować przez leśne ścieżki, podziwiać panoramę górskiej przyrody i poznać kulturę miejscowych ludzi. W Bieszczadach warto zobaczyć m.in. Tarnicę, Połoninę Wetlińską czy Solinę.

 4. Odkryć Mazury
  Mazury to kraina tysiąca jezior, która przyciąga turystów pięknymi krajobrazami i bogactwem przyrodniczym. Możemy tu żeglować, pływać kajakiem czy rowerem wodnym, a także wędkować i spacerować. W rejonie Mazur warto zobaczyć m.in. Giżycko, Mikołajki czy Krutynię.

 5. Przemierzyć Świętokrzyskie Góry
  Świętokrzyskie Góry to kraina tajemnic i legend. Jest to także rejon o pięknych krajobrazach, gdzie możemy spacerować po lasach, szukać grzybów czy obserwować dzikie zwierzęta. W Świętokrzyskich warto zobaczyć m.in. Kielce, Klasztor na Święty Krzyżu czy Sandomierz.

Podsumowując, Polska to kraj pełen pięknych miejsc, które warto zwiedzić. Podróżowanie samochodem po Polsce to doskonała okazja, by odkryć uroki naszego kraju oraz poznać jego bogatą historię i kulturę.