Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2013 in Autobusy |

Jak przerejestrować autobus?

Jak przerejestrować autobus?

Po zakupie autobusu na dokonanie rejestracji mamy trochę czasu – potrzebujemy dokładnie miesiąca. Nie jest to szczególnie trudna sprawa – wystarczy, że udamy do Wydziału Komunikacji i trochę postoimy w kolejce. Oczywiście trzeba będzie mieć przy sobie kilka ważnych rzeczy.

Na pewno przyda nam się to, co dotychczas mieliśmy – czyli dotychczasowy dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne. Wypełniamy i przynosimy do wydziału wniosek o zarejestrowanie pojazdu. Do tego ważne są wszystkie dokumenty potwierdzające naszą własność – czyli na przykład umowę sprzedaży, zamiany, darowizny, dożywocia, fakturę VAT, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.

To nie wszystko! Potrzebujemy, rzecz jasna dowodu osobistego oraz karty pojazdu, jeżeli została ona wcześniej wydana. Do tego zaświadczenia: o aktualnym badaniu technicznym (wynik pozytywny), o dokonaniu opłaty ubezpieczenia OC, o dokonaniu wymaganych opłat przy wydawaniu tablic rejestracyjnych, dokonaniu opłaty skarbowej, jeżeli było pełnomocnictwo.