Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 7, 2020 in Autobusy |

Poradnik dla podróżnych: jak pakować się na podróż autobusem

Poradnik dla podróżnych: jak pakować się na podróż autobusem

Pakowanie się na podróż autobusem może być trudnym zadaniem dla niektórych. Oto poradnik, który pomoże Ci uporać się z tym wyzwaniem.

 1. Planowanie bagażu
  Przede wszystkim zastanów się, ile rzeczy faktycznie potrzebujesz na swoją podróż. Pamiętaj, że przede wszystkim chodzi o wygodę w czasie podróży. Nie warto przeciążać się zbyt dużą ilością bagażu. Planuj na podstawie długości podróży, miejsca docelowego i pory roku.

 2. Wybór odpowiedniego bagażu
  Dobrym wyborem jest plecak lub torba, ponieważ są łatwe do przenoszenia i pakowania. Sprawdź również wymiary bagażu, zanim go kupisz, aby upewnić się, że będzie dostosowany do wymiarów bagażników w autobusie.

 3. Co spakować?
  Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które warto zabrać ze sobą na podróż autobusem:

 • Koc i poduszka – zapewnią Ci wygodny sen podczas długiej podróży.
 • Odzież warstwowa – jeśli jedziesz w sezonie letnim, nie zapominaj o lżejszych ubraniach, ale pamiętaj również o warstwach, ponieważ w autobusie temperatura może być niska.
 • Buty wygodne do chodzenia – szczególnie przydają się podczas postoju autobusu, kiedy chcesz przejść się po okolicy.
 • Żywność i napoje – jeśli planujesz dłuższą podróż, warto zabierać przekąski i wodę, aby nie trzeba było przepłacać w drodze na stacjach benzynowych.
 • Tabletki przeciwbólowe i przeciwwymiotne – nigdy nie wiadomo, co może się stać podczas podróży, więc warto mieć je na wypadek bólu głowy lub mdłości.
 1. Pakowanie
  Pakowanie bagażu warto rozpocząć dzień przed wyjazdem. Przeanalizuj jeszcze raz, co potrzebujesz, uporządkuj rzeczy i pakuj zgodnie z poradą, aby najcięższe rzeczy były w dolnej części bagażu. W ten sposób unikniesz niestabilności bagażu w czasie jazdy autobusem.

 2. Zasady podróży
  Przede wszystkim, zwróć uwagę na wymiar bagażu, który jest zgodny z regulaminem przewoźnika. Przestrzegaj wytycznych dotyczących przechowywania bagażu na pokładzie, a także dbaj o higienę, pozostawiając pojazd w stanie, w jakim go zastałeś.

Pakowanie się na podróż autobusem nie musi być trudne, jeśli masz plan i odpowiednią strategię. Jednak pamiętaj, że najważniejsze jest pozostawienie sobie trochę przestrzeni na wygodę oraz pobyt w autobusie.