Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 5, 2021 in Transport |

Najciekawsze miejsca na zwiedzanie samochodem kempingowym

Najciekawsze miejsca na zwiedzanie samochodem kempingowym

Najciekawsze miejsca na zwiedzanie samochodem kempingowym

Innym sposobem na zwiedzanie kraju jest wypożyczenie samochodu kempingowego i zrobienie sobie mobilnego domu na kółkach. W takiej formie wakacji nie trzeba martwić się o noclegi, można zmieniać miejsca zgodnie z własnymi preferencjami oraz cieszyć się niezależnością od zatłoczonych kurortów. W Polsce i Europie są wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w taki właśnie sposób.

 1. Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy to jedno z najbliższych Wrocławi przykładów wyjątkowej przyrody. Wspaniała okolica pełna pięknych krajobrazów i bogactwa roślin i zwierząt. Wypożyczając samochód typu kemping, możemy wyruszyć na wyprawę przez Park, podziwiając piękne scenerie, spędzając czas wśród dzikiej flory i fauny, odkrywając tajemnicze zakątki.

 • podczas wycieczki warto odwiedzić Muzeum imienia Kazimierza Ildefonsa Gałczyńskiego, gdzie znajduje się wiele unikalnych eksponatów związanych z historią rejonu;
 • możliwość wypożyczenia rowerów i rowerów wodnych, zabierając się w ten sposób na rowerowe wycieczki po Parku.
 1. Dolina Baryczy

Kolejnym ciekawym miejscem, które warto zobaczyć jadąc samochodem kempingowym, jest Dolina Baryczy. To wyjątkowy rejon ze względu na duże zróżnicowanie krajobrazu. Zlokalizowana jest tutaj największa na świecie pod względem ilości stanowisk roślin kserotermicznych. Z pewnością zainteresuje to miłośników przyrody, ale nie tylko, w okolicy znajdują się ciekawe skanseny, które przypominają życie ludzi z czasów, gdy Dolina Baryczy była gęsto zamieszkała.

 • wycieczka do Muzeum w Ostrów Lednickim pozwoli poznać historię powstania pierwszej Polski i wystawy związane z tym okresem;
 • Wodzisław Śląski to miejsce, gdzie poza bardzo ciekawym zespołem pałacowo-parkowym znajduje się muzeum figur chrześcijańskich – jedyna taka ekspozycja w Polsce.
 1. Parki Narodowe we Włoszech

Włochy to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, gdzie warto zobaczyć różnorodność krajobrazu. Warto wybrać regiony, uważane za najpiękniejsze i wyruszyć na wyprawę samochodem kempingowym, zwiedzając przy okazji parki narodowe. Włochy to szczególne miejsce dla miłośników sztuki, malarstwa czy teatru, dlatego warto poświęcić trochę czasu na poznanie kultury i sztuki tamtejszego regionu. Włochy to nie tylko parki narodowe! Nasz włoski wyjazd noclegi w samochodzie kempingowym może wkomponować wiele innych atrakcji regionalnych.

 • Dolina Aosty to niepowtarzalne krajobrazy – wysokie szczyty, lodowce, jaskinie czy park narodowy, to wszystko, co fascynuje w Alpach;
 • Piemont to nie tylko słynna winnica Barolo, ale także Piemonte Regional Park, gdzie znajdziesz przepiękną okolicę ze specyficzną szatą roślinną i różnymi gatunkami zwierząt.
 1. Włochy i parki krajobrazowe

Włochy to nie tylko parki narodowe, ale także parki krajobrazowe, które wyróżniają się szeregiem charakterystycznych cech, jak obfitość pięknych, jedyny w swoim rodzaju krajobrazów, niezwykłą różnorodność fauny i flory, wyjątkową geologią orazzachwycającymi, unikalnymi monumentami przyrody.

 • Park Krajobrazowy Mont Avic to idealne miejsce dla miłośników wędrówek wśród przepięknych krajobrazów, przyrody i szlaków turystycznych.
 • Park Krajobrazowy Adamello-Brenta to wyjątkowe miejsce ze względu na liczne góry i doliny, wspaniałe widoki, które z pewnością oczarują turystów z całego świata.
 1. Wybierając samochód kempingowy

Wypożyczając samochód kempingowy warto pamiętać, żeby dokładnie zapoznać się z technicznymi możliwościami pojazdu i parametrami, jakimi dysponuje. Ważne jest także planowanie trasy na wakacje oraz zapasy żywności. Przed wyruszeniem na wakacje samochodem kempingowym warto sprawdzić przepisy oraz wymogi w kraju, do którego się wybieramy. Szczególnie, jeśli chodzi o zasady parkowania oraz wykorzystywania dzikożyczyzn.

 • przed wypożyczeniem samochodu kempingowego powinniśmy sprawdzić, czy posiadamy odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia takiego pojazdu;
 • warto skontaktować się ze stacją benzynową czy innym miejscem, gdzie można napełnić zbiornik wody pitnej, gdyż nie zawsze mamy taki dostęp na miejscu.