Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 16, 2021 in Transport |

Najlepsze miejsca na podróżowanie pociągiem przez Europę

Najlepsze miejsca na podróżowanie pociągiem przez Europę

Podróżowanie pociągiem to jedna z najpiękniejszych i najspokojniejszych metod przemieszczania się. Dzięki niemu możesz podziwiać widoki za oknem, spotkać ciekawych ludzi z całego świata i dotrzeć do miejsc, do których trudno dojechać samochodem czy samolotem.

 1. Berlin – Praga – Budapeszt: podróż przez Europę Środkową
  Berlin, Praga i Budapeszt to trzy piękne miasta, które można z łatwością połączyć pociągiem. Podczas tej trasy zobaczysz jedne z najważniejszych zabytków Europy, takie jak zamek Królewski w Pradze, stolicę kultury w Budapeszcie oraz punkt zwrotny w historii – Fragment Muru Berlińskiego.

 2. Hiszpania: z Barcelony do Madrytu
  Hiszpania to piękny kraj z niezwykle różnorodnym krajobrazem. Wspinając się przez góry Pirenejów w pociągu, obserwujesz na zmianę góry, piękne plaże i urocze miasteczka. W drodze z Barcelony do Madrytu odwiedź Katalonię, Walencję i Toledo. W dalszej części trasy, zobaczysz krajobrazy Andaluzji i piękne miasta, takie jak Grenada i Sewilla.

 3. Szwajcaria: widok na Alpy
  Szwajcaria słynie z pięknych krajobrazów i najlepszych możliwości do uprawiania sportów zimowych. Najlepiej zobaczyć ją z pociągu, jadąc m.in. na trasie Glacier Express, który łączy St. Moritz z Zermattem. Na trasie tej podziwiasz widoki na Alpy, w tym Matterhorn – jeden z najpiękniejszych szczytów w Europie. Bezdyskusyjnie warto zrobić sobie kilka przystanków, żeby zobaczyć też piękno Lucerny i interlaken.

 4. Skandynawia: z Kopenhagi do Bergen
  Podróż pociągiem z Kopenhagi do Bergen to jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych tras w Europie. Przez około 12 godzin będziesz przemijać zielone doliny, fiordy i wyspy, które rozświetlone wieczorem, zrobią na Tobie niesamowite wrażenie. Na trasie, warto zrobić sobie postój w Oslo, stolicy Norwegii, aby zobaczyć m.in. Zamek Królewski i słynną rzeźbę “Człowiek w pomoście”.

 5. Włochy: od Rzymu do Wenecji
  Włochy to kraj bogatej kultury, pysznej kuchni oraz pięknych krajobrazów. Kierunek od Rzymu do Wenecji to jedna z najpiękniejszych tras, której nie powinno zabraknąć w Twojej liście podróży. W drodze odwiedź Florencję, Wenecję, Bolognę i Weronę, aby poznać piękno sztuki, jedzenia i architektury. Każde z tych miast ma swój niepowtarzalny klimat i oferuje wiele atrakcji zarówno dla miłośników kultury, jak i fanów dobrej zabawy.