Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 25, 2021 in Transport |

Najlepsze miejsca na jazdę na nartach i snowboardzie

Najlepsze miejsca na jazdę na nartach i snowboardzie

ZIMA W PEŁNI – NAJLEPSZE MIEJSCA NA JAZDĘ NA NARTACH I SNOWBOARDZIE

Biały puch od początku grudnia zalega na stokach, a Ty myślisz o zimie tylko w kontekście ferii lub wyjazdu na ośnieżone podwórko. Tymczasem warto w tym sezonie zainteresować się jazdą na nartach bądź snowboardzie, których symbolem jest równie biała masa. Miejsca, w których to uprawiasz, mają istotny wpływ na jakość Twojego wypoczynku. Zatem gdzie warto się wybrać, by poczuć adrenalinę i zapomnieć, że za oknem to dopiero…zima?

  1. SZCZYRK, BESKID ŻYWIECKI

Szczyrk to malownicza miejscowość w Beskidzie Żywieckim, która przyciąga narta-maniaków od lat. To jedno z najlepszych miejsc w Polsce na jazdę na nartach, gdzie czekają trasy na różnym poziomie zaawansowania. Dla początkujących polecamy m.in. trasy na Skrzycznem, a doświadczonym narciarzom – Kopieniec, Klimczok czy Hala Boracza. Dodatkowym atutem wyjazdu do Szczyrku jest fakt, że miasto jest dobrze skomunikowane z głównymi miastami w Polsce.

  1. OBERSTDORF, NIEMCY

To miejsce idealne dla osób, które chcą pojeździć trochę dłużej (i dalej). Oberstdorf to niemiecka miejscowość w Bawarii, która słynie ze świetnie przygotowanych stoków. Co ciekawe, teren ten jest również gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2021 roku. Co czeka tam ciebie? 128 kilometrów tras narciarskich i możliwość jazdy na trasach o różnym stopniu trudności. Oberstdorf ma też swoje atrakcje poza stokami – warto zobaczyć m.in. Alpsee czy springerska skocznię.

  1. CHAMONIX, FRANCJA

Chamonix to miejsce dla tych, którzy lubią połączyć jazdę na nartach z pięknymi krajobrazami. To francuska miejscowość, położona w regionie Owernia-Rodan-Alpy, a jej największą atrakcją są trasy na zboczu góry Mont Blanc. Nie każdy musi wejść na sam szczyt – jeżeli nie jesteś przygotowany na wysokość i wielogodzinny spacer, to wspaniałym pomysłem będzie wyjazd kolejką na Aiguille du Midi. Stamtąd roztaczają się fantastyczne widoki na Alpy Francuskie i Włoskie.

  1. VAL D’ISÈRE, FRANCJA

Jeżeli szukasz wyjątkowego kontynentalnego klimatu, to miejsce dla Ciebie to Val d’Isère we Francji. To jedno z najbardziej znanych miejsc narciarskich w Europie, a jednocześnie jedno z największych – aż 300 kilometrów dobrze przygotowanych tras narciarskich. W skład Val d’Isère wchodzi również sąsiednia miejscowość Tignes, z którą miasto tworzy jedną dużą sieć stacji narciarskich. To miejsce dla zaawansowanych narciarzy, którzy szukają mocnych wrażeń na czarnych i czerwonych trasach.

  1. WHISTLER, KANADA

Czy istnieje coś takiego jak zimowe Eldorado dla miłośników jazdy na nartach i snowboardzie? Tak, a nazywa się Whistler. To amerykańska miejscowość w stanie Kolumbia Brytyjska, zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu Kanady. Co czeka tam na Ciebie? 200 tras narciarskich, w tym 37 czarnych i 33 początkujących, a także wielka radość i wiele niezapomnianych wrażeń. Poza sportami zimowymi warto zobaczyć Whistler Blackcomb – największe wyciągi narciarskie na świecie, a także wziąć udział w wieczornych zabawach na stokach.

Podsumowując, najważniejsze jest znalezienie miejsca, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Dlatego wybór kraju i miejsca zależy przede wszystkim od naszych preferencji, umiejętności narciarskich oraz funduszy, które planujemy przeznaczyć na dany wyjazd. Pamiętajmy o tym, że zima to czas, którego warto w pełni wykorzystać i się nie rozczarować.