Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 24, 2020 in Autobusy |

Najciekawsze atrakcje na trasie autobusowej przez Polskę

Najciekawsze atrakcje na trasie autobusowej przez Polskę

W trakcie przejazdu autobusowego przez Polskę można doświadczyć różnorodnych krajobrazów, ciekawych zabytków i kolorowych miast. Oto lista najciekawszych atrakcji, które można zobaczyć w trakcie takiej podróży.

  1. Przez zielone płuca Polski – Bory Tucholskie

Bory Tucholskie to jeden z najładniejszych parków krajobrazowych w Polsce. Znajdują się tu liczne rzeki, pagórki i jeziora, a także gruboziarnisty piasek pachnący sosnami. W Bory Tucholskie warto przyjechać na rowerze, by odwiedzić między innymi jezioro Wdzydzkie, Gołuń, czyn Gopło. W skład parku wchodzi też wiele malowniczych miejscowości, takich jak Czersk, Wiele i Wdzydze Kiszewskie.

  1. W Gdańsku – Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej jest jednym z najnowszych i najbardziej interesujących muzeów w Polsce. Zostało otwarte w 2017 roku i prezentuje historię wojny na całą Europę, nie tylko na Polskę. Znajdują się tu eksponaty z różnych krajów, a także setki zdjęć i filmów archiwalnych. W muzeum można też obejrzeć interaktywną wystawę, która pozwala na lepsze zrozumienie wydarzeń wojennych.

  1. W Poznaniu – Stary Rynek i koziołki

Stary Rynek w Poznaniu to jeden z najpiękniejszych renesansowych rynków w Polsce. Znajduje się tam wiele kolorowych kamienic i ratusz kryjący pod sobą ciekawe muzeum. Na Rynku co godzinę odtwarzana jest ciekawa atrakcja – koziołki. Są to ręcznie robione koźlaki, które od wielu lat skaczą na wieży ratusza. Warto też spróbować w Poznaniu słynnego rogala świętomarcińskiego.

  1. W Lublinie – Zamek i stare miasto

Zamek Królewski w Lublinie to największy zamek w Polsce i zarazem jedno z najpiękniejszych w kraju. Zamek został wzniesiony w XIV wieku i od tamtego czasu zawsze pełnił ważną rolę w historii Polski. W zamku warto odwiedzić kaplicę Jadwigi i Pawła, wieżę obronną oraz reprezentacyjne apartamenty. Stare miasto Lublina to liczne kamienice i uliczki, które sprawiają, że miasto przypomina o niejednym polskim filmie z lat PRL.

  1. Nad Morzem Bałtyckim – Mierzeja Helska

Mierzeja Helska to miejscowość położona na półwyspie, który otacza Zatokę Gdańską i Zatokę Pucką. W Mierzei Helskiej można odwiedzić słynny molo, spacerować po plażach po obu stronach, a także zobaczyć ciekawe latarnie morskie i rezerwaty przyrody. Na półwyspie znajdują się też liczne knajpki, bary i hotele, dzięki czemu można tam spędzić bardzo miło czas.