Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 22, 2018 in Transport |

Następcy

Następcy

Został wprowadzony w 2003 roku, czteroosobowa sportowa coupe Mazdy RX-8. Był to następca RX-7, który był prawdopodobnie najbardziej niezapomnianym i kultowym samochodem, jaki kiedykolwiek stworzyła Mazda. I chociaż RX-8 nie rozwiał jeszcze szumu otaczającego RX-7, z pewnością jest godnym nosicielem standardu XXI wieku o nazwie RX.

 

RX-8 jest napędzany silnikiem obrotowym – w tym przypadku małym, superlekkim silnikiem o nazwie Renesis. Mazda zauważa, że jego 1, 3-litrowy silnik rotacyjny Renesis nie ma tłoków ani zaworów, ale zamiast tego składa się tylko z dwóch wirników i wału korbowego, które stale obracają się wewnątrz obudowy, aby spowodować spalanie. W rezultacie silnik wydaje charakterystyczny szum, a nie typowy dźwięk silnika spalinowego.
Spalanie Mazdy RX 8 pozostawia wiele do życzenia. Można oczekiwać, że zużyje około 16 do 18 litrów na 100 km wokół miasta. Podczas długich, łatwych podróży zużycie znacznie spada, być może nawet o połowę, jeśli dążymy do oszczędności.
Fani modeli RX-8 mówią: „przestań narzekać na zużycie paliwa – otrzymujesz wydajność V8 i zużycie paliwa w starym stylu V8”.

 

W pierwszym roku w RX-8 standardowe funkcje obejmowały elektrycznie sterowane szyby, elektryczne zamki drzwi, klimatyzację, odtwarzacz CD oraz przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera.
W 2005 roku Mazda dodała edycję Shinka do oferty RX-8. Został wyposażony między innymi w skórzane fotele i hamulce przeciwpoślizgowe. W 2007 r. został ponownie zmieniony, aby uwzględnić trzy elementy wykończeniowe. Podstawowy pakiet sportowy obejmował klimatyzację, tempomat, skórzaną, odchylaną kierownicę i hamulce przeciwblokujące, natomiast pakiet Touring na średnim poziomie zawierał reflektory ksenonowe, lusterko wsteczne dzień / noc oraz układ dynamicznej kontroli stabilności z kontrolą trakcji. Najwyższa wersja Grand Touring została wyposażona w takie funkcje, jak podgrzewane skórzane fotele, zaawansowany system otwierania pojazdu bez kluczy, podgrzewane lusterka zewnętrzne, przesuwany szyberdach i 9-głośnikowy system audio.
Kierowcy i recenzenci zgadzają się, że RX-8 jest zwinnym, dobrze wyważonym, wygodnym i stylowym czteroosobowym sportowym coupe, i wielu uważa go za jeden z najlepszych pojazdów na drodze.