Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 3, 2020 in Transport |

Najlepsze miejsca na wakacje na wsi

Najlepsze miejsca na wakacje na wsi

Wakacyjny renesans: odkrywamy uroki wakacji na wsi

Ostatnie miesiące zmusiły nas do zmiany planów wakacyjnych. Wiele osób zrezygnowało z egzotycznych podróży na rzecz wakacji w Polsce. Prawdopodobnie z powodu pandemii koronawirusa, ale może to być też znak, że coraz więcej osób docenia uroki wypoczynku na łonie natury. Jakie są najlepsze miejsca na wakacje na wsi? Oto kilka naszych propozycji.

  1. Agroturystyka – gustowne pokoje, pyszne jedzenie i akceptacja dla zwierząt

Agroturystyka to doskonałe miejsce dla miłośników wakacji na łonie natury. Agroturystyki oferują elegancko wyposażone pokoje w domach wiejskich, w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Goście agroturystyk mogą skosztować tradycyjnych dań kuchni regionalnej, zrobionych ze świeżych i lokalnych składników. Często właściciele agroturystyk oferują oprowadzanie po okolicy, rozmaite warsztaty tematyczne, jak np. pieczenie chleba, koszenie trawy czy hodowla zwierząt. Wiele z agroturystyk jest przyjaznych dla zwierząt, więc bez problemu można zabrać ze sobą psa czy kota.

  1. Działki agroturystyczne – wakacje na polu namiotowym lub w zadaszonym domku

Działki agroturystyczne to idealne miejsce dla osób ceniących sobie kontakt z naturą. Zazwyczaj proponują one namioty lub domki ogrodzone drzewami, a na wyposażeniu znajdują się ławki, stoły, grille i ognisko. Działa także często wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego do aktywnego wypoczynku, np. rowery górskie czy kijki do nordic walking. Wokół działki często biegną trasy turystyczne, pozwalające na odkrycie lokalnych zabytków i krajobrazów.

  1. Gospodarstwo agroturystyczne – dla miłośników ekologii i aktywnego wypoczynku

W gospodarstwie agroturystycznym możemy doświadczyć życia na wsi w pełni. Zazwyczaj znajdują się one na odosobnieniu, co umożliwia kontakt z przyrodą. Można tu spotkać hodowlę zwierząt, uprawy ekologiczne i tradycyjne sposoby wytwarzania żywności. Goście mogą pomagać w pracach polowych, hodowli zwierząt, ale także bawić się na placu zabaw czy wypożyczyć rower. Wspólnie z gospodarzami można też zrobić ognisko pod gwiazdami albo popłynąć łodzią po okolicznych rzekach i jeziorach.

  1. Sanatorium agroturystyczne – dla wczasowiczów ceniących sobie zdrowy styl życia

Sanatoria agroturystyczne to znakomita propozycja dla osób przede wszystkim zainteresowanych zdrowym stylem życia. W sanatoriach tych oferuje się różnorodne zabiegi, jak sauna, masaże, spa czy joga. Goście jedzą posiłki przygotowywane z lokalnych składników, a ich dieta jest zbilansowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Sanatoria agroturystyczne oferują doskonałe warunki do wypoczynku, relaksu i regeneracji sił w pięknych, naturalnych zakątkach Polski.

  1. Wioska indiańska – dla poszukiwaczy przygód i kulturowych doświadczeń

Jeśli szukasz wakacji pełnych przygód i wrażeń, wioska indiańska będzie idealnym miejscem dla Ciebie. Wioska ta to zazwyczaj skansen rodem z Ameryki Północnej, zliczna z tipi, stawami oraz poligonami łuczniczymi. W wiosce odbywają się ciekawe imprezy i festiwale związane z kulturą indiańską, np. powwow. Goście spędzający swoje wakacje w wiosce indiańskiej mają okazję poczuć się jak prawdziwi wojownicy, bawić się w grach i zabawach indiańskich, a nawet nauczyć się języka plemienia.

Podsumowanie

Bez względu na to, co lubisz najbardziej – czy to aktywny wypoczynek, czy relaks i leniwe popołudnia – wakacje na wsi to świetna opcja, na którą warto się zdecydować. Możliwość obcowania z naturą, kontakt z ciekawymi ludźmi, tradycyjne jedzenie i unikatowe doświadczenia – to wszystko czeka na Ciebie w agroturystykach, działkach agroturystycznych, gospodarstwach agroturystycznych, sanatoriach agroturystycznych i wioskach indiańskich. Zacznij już teraz planować swoje wakacje na wsi i przekonaj się, że polska wieś oferuje wiele atrakcji, które warto zobaczyć!