Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 27, 2021 in Autobusy |

Najlepsze miejsca na podróż autobusem po Europie

Najlepsze miejsca na podróż autobusem po Europie

Podróżowanie autobusem po Europie to świetna okazja, aby poznać różne kultury, krajobrazy i zabytki. W tym artykule przedstawimy najlepsze miejsca, które warto odwiedzić podróżując autobusem po Starym Kontynencie.

 1. Barcelona i Katalonia
  Barcelona to jedno z najbardziej popularnych miast w Europie, słynące z pięknej architektury, kultury i bogatej historii. Można tam zobaczyć m.in. Sagrada Familia, Park Güella i La Rambla. Obowiązkowym punktem programu jest także wizyta w muzeum Picassa.
  Katalonia to także obszar bogaty w zabytki i kulturę. Warto odwiedzić tam m.in. Montserrat, Figueres oraz Gironę.

 2. Toskania i Florencja
  Toskania to region w północno-zachodniej części Włoch, słynący z pięknych krajobrazów, winnic i historycznych miast. Warto odwiedzić tam m.in. Florencję, Sienę, Pizę oraz San Gimignano. Florencja to miasto sztuki i renesansowej architektury, gdzie warto zobaczyć m.in. katedrę Santa Maria del Fiore oraz galerię Uffizi.

 3. Skandynawia i Norwegia
  Podróż autobusem po Skandynawii to wyjątkowe doświadczenie z powodu pięknych krajobrazów, pełnych natury fiordów i malowniczych wiosek. W Norwegii warto zobaczyć m.in. Geirangerfjord, Trolltunga oraz Preikestolen. Trzeba też koniecznie odwiedzić stolicę kraju – Oslo, gdzie znajduje się m.in. słynna opera i Muzeum Vikingskipshuset.

 4. Lizbona i Portugalia
  Lizbona to piękne miasto, słynące m.in. z pięknych plaż, sportów wodnych oraz wspaniałej kuchni. Warto odwiedzić tam m.in. Most Vasco da Gama, Most 25 kwietnia, Wzgórze Alfama oraz siedzibę SL Benfiki. W Portugalii warto również odwiedzić piękne plaże Algarve oraz miasto Porto, gdzie znajduje się słynne Muzeum Serralves.

 5. Berlin i Niemcy
  Berlin to jedno z największych i najważniejszych miast Niemiec, słynące m.in. z ruchliwych ulic, interesujących muzeów i zabytków. Warto odwiedzić tam m.in. Pałac Charlottenburg, Zamek Sanssouci oraz Muzeum Perłowej Rzemiosła Artystycznego. W Niemczech warto również odwiedzić Bawarię, słynącą z pięknych zamków, lasów i jezior.

Podróżowanie autobusem po Europie to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala poznać różne kultury i krajobrazy. W ten sposób można zwiedzić wiele miast i regionów, które zaskoczą swoją różnorodnością i pięknem.