Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 26, 2020 in Transport |

Najpopularniejsze trasy kolejowe w Polsce

Najpopularniejsze trasy kolejowe w Polsce

Najpopularniejsze trasy kolejowe w Polsce

Polska to kraj pełen pięknych krajobrazów i zabytkowych miast. Nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na podróżowanie po kraju właśnie koleją. Wśród wielu tras, jakie można zrobić pociągiem, można wyróżnić kilka, które cieszą się szczególną popularnością wśród turystów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze trasy kolejowe w Polsce.

  1. Trasa Zakopane – Kraków

To jedna z najpiękniejszych tras w Polsce. Przez całą drogę pociąg przemija malownicze miasteczka i wsie, a z okien pojazdu rozciągają się wspaniałe widoki na góry i doliny. Dodatkowo, trasa ta pozwala na zwiedzanie takich miejsc jak Zakopane, Wieliczka czy Kraków.

  1. Trasa Warszawa – Gdańsk

Trasa ta jest idealna dla tych, którzy chcą zobaczyć nadmorskie krajobrazy oraz zabytkowe miasta. Pociąg kursuje przez malownicze tereny Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, a po drodze można zobaczyć między innymi Toruń i Bydgoszcz.

  1. Trasa Poznań – Wrocław

To jedna z najważniejszych tras w Polsce, która łączy dwa duże, historyczne miasta. Pociąg kursuje przez urokliwe krajobrazy Doliny Baryczy oraz przemija miasteczka takie jak Międzychód czy Trzciel. W drodze powrotnej koniecznie warto zatrzymać się w Legnicy, by zobaczyć piękny kościół św. Piotra i Pawła.

  1. Trasa Łódź – Częstochowa

Ta trasa nazywana jest także „koleją zabytkową”, ponieważ jej trasa przebiega wśród malowniczych krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Po drodze można zobaczyć takie miasta jak Piotrków Trybunalski czy Radomsko, a końcem trasy jest słynna na całym świecie Częstochowska Jasnogóra.

  1. Trasa Krynica – Szczawnica

To idealna trasa dla miłośników krajobrazów górskich oraz dla osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Pociąg przemija liczne wąwozy oraz doliny, a po drodze można zobaczyć Małe Pieniny czy słynny zamek w Niedzicy.

Podsumowanie

Podróżowanie pociągiem po Polsce to doskonały sposób na zwiedzanie kraju oraz poznawanie jego kultury i tradycji. Choć wymienione powyżej trasy są najpopularniejsze, to warto również poszukać innych ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, podróżując koleją.