Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 10, 2021 in Autobusy |

Najpiękniejsze trasy autobusowe na świecie

Najpiękniejsze trasy autobusowe na świecie

Podróżowanie autobusem może być prawdziwą przygodą, szczególnie jeśli wybierzemy najpiękniejsze trasy na świecie. Oto kilka propozycji, które urzekną nie tylko miłośników turystyki, ale i tych, którzy kochają piękne krajobrazy.

Wspinaczka w Andach i pustynia Atacama

 1. Andesmar
  Argentyńska linia autobusowa Andesmar oferuje niezapomnianą trasę przez Andy oraz pustynię Atacama. Autobusy poruszają się po serpentynach, umożliwiając pasażerom podziwianie pięknych krajobrazów Andów oraz wschodzącego słońca nad Atacamą. Z kolei nocne przejazdy umożliwiają obserwowanie gwiazd, których blask w tym miejscu jest wyjątkowy.

Przejażdżka przez dżunglę Kolumbii

 1. Turbo Colombia
  Turbo Colombia to kolumbijska linia autobusowa, która oferuje przejazd przez gęste dżungle, przepiękne wodospady i malownicze miasteczka. Podróżujący mają także okazję zobaczyć wspaniałe widoki na Rio Magdalena oraz wulkan Nevado del Ruiz. W czasie tej wycieczki można spędzić kilka dni na zwiedzaniu takich miejsc jak podziemna katedra w kopalni soli w Zipaquirá czy znanego z kolumbijskiej kawy Parque Nacional del Café.

Perypetie w Transsyberyjskiej Kolei

 1. Trans Siberian Express
  Przejazd Transsyberyjską Koleją to niezapomniane wrażenia dla każdego fana turystyki. Podczas tej 7-dniowej trasy autobusowej można podziwiać piękne krajobrazy Rosji, a także odwiedzić takie miasta jak Moskwa, Irkuck, Władywostok, Krasnojarsk czy Ekaterinburg. Podczas wycieczki pasażerowie będą mieli okazję zobaczyć niesamowite widoki gór, jezior oraz bezkresnych pól.

Wychodząc z pustyni Gobi

 1. Mongolian Long Distance Bus
  Mongolian Long Distance Bus to linia autobusowa, która zapewnia niesamowitą przejażdżkę z pustyni Gobi do Ułan Bator. Podczas tej wycieczki turyści mogą zobaczyć takie miejsca jak Budda Głównego Świątyni w Erdene Zuu czy ogromny, słynny na całym świecie, jezioro Khövsgöl. Co ciekawe, autobusy tej linii są bardzo komfortowe i wygodne, dzięki czemu podróżowanie nimi jest prawdziwą przyjemnością.

Krajobraz w kierunku Sydney

 1. Premier Motor Service
  Premier Motor Service to australijska linia autobusowa, oferująca przejazd z Sydney do Byron Bay. Ta 850 km trasa przeprowadza przez przepiękne krajobrazy, zachwycające plaże oraz piękne góry. Podczas wycieczki można zobaczyć takie miejsca jak urocze miasteczko Taree czy Orange, znane z uprawy winorośli.

Podsumowując, wybierając wycieczkę autobusową możemy zobaczyć wiele wspaniałych miejsc na całym świecie i w pełni cieszyć się pięknem natury. Warto więc zdecydować się na tego typu przygodę i zobaczyć coś więcej niż tylko miejskie zgiełki czy biurowe krajobrazy.