Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2013 in Autobusy |

Pierwsze lata Ikarusa

Pierwsze lata Ikarusa

Zajmijmy się historią autobusów Ikarus – od jej najwcześniejszych lat. Ikarus jest przedsiębiorstwem produkującym autobusy, znajdującym się obecnie w Budapeszcie na Węgrzech. Jako, że od roku 1913 przedsiębiorstwu powodziło się naprawdę dobrze, czerpało ono ogromne zyski, było ono w stanie wygrać nawet międzynarodowy przetarg (w 1927 roku), dzięki któremu mogło dostarczyć około 60 krótkich autobusów.

Niestety, sytuacja finansowa firmy z latami zaczęła się pogarszać. Najgorzej było w 1933 roku – na szczęście firmie udało się wybrnąć z kryzysu. Wówczas jednak musiała ona przerwać produkcję i wznowiła ją dopiero 2 lata później. W 1949 roku doszło do fuzji –Ikarus połączył swoje siły z inna firmą, mianowicie produkującą samoloty Ikarus Gep es Femgyar RT.

Wkrótce po tym rozpoczęła się nowa Era. 1955 roku i 1956 powstały zupełnie nowe modele Ikarus – 620, 630 i 31, które zaczęto sprzedawać w takich krajach jak Chiny, Birma, Egipt. Kolejny sukces przedsiębiorstwo odniosło, kiedy zajęło drugie miejsce na targach Expo w Monako. Firma potrzebowała takiego właśnie rozgłosu dzięki temu została ona pokazana całej Europie i więcej ludzi zaczęło się nimi interesować.