Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 8, 2021 in Inne motoryzacyjne |

Jak usunąć rysy z plastikowego zderzaka: Skuteczne metody usuwania rys z plastikowych elementów samochodu

Jak usunąć rysy z plastikowego zderzaka: Skuteczne metody usuwania rys z plastikowych elementów samochodu

Plastikowe elementy samochodu narażone są na wiele uszkodzeń, w tym rysy na zderzakach czy listwach bocznych. Jak można się ich pozbyć? Oto kilka skutecznych metod.

  1. Wyczyść plastikową powierzchnię

Przed przystąpieniem do usuwania rys, ważne jest, aby wyczyścić plastikowy element samochodu. W tym celu użyj delikatnego płynu do mycia samochodu lub specjalnego szamponu do czyszczenia plastikowych elementów. Następnie osusz powierzchnię czystą, suchą ściereczką.

  1. Wyjątkowa pasta polerska

Pasta polerska to produkt, którym warto posłużyć się w przypadku głębszych rys na plastikowych elementach samochodu. Na rynku dostępne są różne pasty polerskie, ale warto zwrócić uwagę na te, które zostały stworzone specjalnie do czyszczenia plastikowych powierzchni. Wybierając pastę, ważne jest, aby była to pasta bezbarwna, ponieważ kolorowa może spowodować zwiększenie intensywności zarysowań.

  1. Winstonia w folii

Metoda ta polega na użyciu kawałka folii aluminiowej i pasty polerskiej. W takim przypadku, na folii rozsmarowujesz pastę polerską i w moim przypadku nie w winstoni stawiałam tą folię na rysę i zaczęłam pocieranie. Po tym, trzeba tylko usunąć pozostałości pasty polerskiej i oczyścić element samochodu.

  1. Pasta do zębów

Pasta do zębów to produkt, którym można posłużyć się do usunięcia powierzchownych rys z plastikowych elementów samochodu. W tym przypadku, na ryskę nanosi się odrobinę pasty i pociera się ją delikatnie pędzelkiem lub szczoteczką do zębów. Następnie pozostawia się pastę na kilka minut i spłukuje ciepłą wodą.

  1. Wypełniacz rys

Jeśli rysy są zbyt duże, aby można je było usunąć przy pomocy ww. metod, można posłużyć się wypełniaczami rys. Są to specjalne produkty, które wypełniają zarysowania do ich poziomu, a następnie pozwalają na ich polerowanie. Wypełniacze rys są szczególnie skuteczne w przypadku plastikowych elementów samochodu.

Jak widać, istnieją różne sposoby na pozbycie się rys z plastikowych elementów samochodu. Wszystko zależy od intensywności uszkodzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że usuwanie rys to proces czasochłonny, który wymaga cierpliwości i dokładności.