Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 4, 2020 in Inne motoryzacyjne |

Auta używane do 10 tysięcy

Auta używane do 10 tysięcy

W Polsce rynek używanych aut, oferuje szeroki wybór modeli aut w różnym przedziale cenowym. Polacy pokochali zagraniczne marki pochodzące ze zachodu, najczęściej z Niemiec. Świeżo upieczeni kierowcy lub osoby poszukującego solidnego i taniego auta na dojazdy do pracy decydują się na zakup auta w kwocie do 10 tysięcy. Przedstawiamy kilka propozycji aut dostępnych w takiej cenie.

Ford Mondeo MK3

Modele tej wersji aut były produkowane w latach 2000-2007. Auto jest wygodne, przestronne, świetnie się sprawuje na drodze, jednak należy uważać, że nie trafić na niezaniedbane egzemplarze. Najlepszą wersją tych modeli forda są samochody z 2 l silnikiem diesla.

Opel Astra II

Kolejną propozycją jest Opel Astra II, który jest tani w użytkowaniu. Auto może znaleźć w różnych odmianach od 3 do 5 drzwiowych. Posiada przestronną kabinę, pojemny bagażnik. Najmniejszy silnik w tym modelu to 1.2 o mocy 65 KM, jednak możemy znaleźć również 2l silnik benzynowy, mają 160 KM. W samochodach bez problemu można zamontować instalacje LPG, nie wpłynie na pogorszenie stanu technicznego auta. Rynek części zamiennych oferuje wszelkie części potrzebne do naprawy, ceny napraw są relatywnie niskie. Auta z pierwszych lat produkcji możemy kupić nawet za 3 tysiące, jednak jeśli chcemy kupić auto w lepszym stanie technicznym, warto wybierać samochodu z rocznika 2005-2010. Kupując Opla Astra, dużo nie tracimy, a możemy zyskać tanie auto do codziennego użytku.

Volkswagen Passat B5

Ten samochód to było marzenie wielu przeciętnych polskich rodzin, produkowany był w latach 1995-2005. Cechuje go dokładne wykonanie, jednostka nadwozia pochodzi od Audi A4. Posiada ogromną gamę wersji silnikowych, co wpłynęło na jego popularność na polskim rynku. Jednostki napędowe montowane w Passacie B5 są praktyczne nie do zdarcia. Awariom może ulec przepływomierz powietrza, alternatory, układ smarowania. W Polsce były modele aut, które miały przebieg miliona kilometrów na liczniku. Chcąc kupić oryginalne części VW, nie zapłacimy dużo dodatkowo dostępne są zamienniki.

Suzuki Swift

Auta 3 generacji Suzuki Swift były produkowane a w latach 2004-2010, jest małe auto, które zapewnia wysokich osiągów, więc jest dobrą propozycją auta dla kobiet do jazdy po mieście. Auto mierzy 3,7m przez co,idealnie sprawdzi się na ciasnych parkingach przed supermarketami, bez problemu zaparkujemy na osiedlu. Auto wyróżnia mała awaryjność, oryginalne części Suzuki nie zawsze należą do najtańszych, ale można poszukać zamienników.
[h5]Fiat Grande Punto[/h5]
To auto możemy kupić na rynku używanym w cenie do 10 tysięcy, dodatkowo jest tanie w codziennym użytkowaniu. Miłym zaskoczeniem jest bogata wersja podstawowego wyposażenia auta. Posiada system ABS, komplet poduszek powietrznych, elektryczne sterowanie lusterka, komputer pokładowy.
Co należy wymienić po zakupie używanego samochodu
Należy zadbać o wymianę płynów eksploatacyjnych takich jak płyn do chłodnicy, o którym często zapominają kierowcy, a bardzo ważna jest regularna wymiana, warto wybierać specyfik w cenie 20-50 złotych w 5 l butelce. Należy wymienić płyn hamulcowy, zaniechanie wymiany może prowadzić do poważnej awarii całego układu hamulcowego, co przekłada się na pogorszenia naszego bezpieczeństwa na drodze. Koszt tego płynu wynosi 20-40 złotych. Wraz z przeglądem stanu płynu eksploatacyjnych warto zdecydować się na wymianę filtrów. Nieczystości w układzie wytryskowym mogą być przyczyną wielu bardzo poważnych awarii samochodu. Wymiana filtrów paliwa może wynieść około 100 złotych.